Dane sprzedawcy

Erhard Richter

Kontakt

00493361346497


richter@poradnikhodowcy.pl

O mnie

Niebywała OKAZJA! Gołębie z wybitnym pochodzeniem z najlepszych europejskich hodowli. Linie super lotników i wybitnych gołębi rozpłodowych bezpośrednio od niemieckiego Mistrza gołębiarstwa.


Erhard Richter ze Steinhöfel (Niemcy)

Mistrz Niemiec 2001
1. miejsce 2001 Die Brieftaube w lotach dalekodystansowych
10. miejsce w Niemczech 2005 w klasyfikacji ogólnej
11. lotnik Niemiec 2005

1. miejsce 2005 Die Brieftaube
6. miejsce 2006 Die Brieftaube

Fragment artykułu z Poradnika Hodowcy nr 11/2016:

Tym razem, aby opisać hodowlę naszego rozmówcy musieliśmy wybrać się za granicę, do Niemiec. Mieszka on bowiem w miejscowości Steinhöfel, niedaleko Fürstenwalde, leżącej zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-niemieckiej. Erhard Richter, bo o nim mowa, urodził się w Polsce 77 lat temu. Wraz z rodzicami mieszkał w okolicach Kalisza i jako młody chłopak trzymał tam swoje pierwsze gołębie. Niestety ówczesną amatorską hodowlę musiał przerwać ze względu na brak odpowiednich warunków. Obiecał jednak sobie wówczas, że gdy tylko takie warunki się nadarzą wróci to gołębi. Po przeprowadzce do niemieckiej miejscowości Bielefeld mógł na nowo zająć się chowem swoich ukochanych ptaków. Przy nowo wybudowanym domu, w ogrodzie, stanęły gołębniki i zaczęła się trwająca po dziś dzień przygoda z lotowaniem. Po przejściu na zasłużoną emeryturę przeniósł się do Steinhöfel.

 

Przeprowadzka, to oczywiste, wiązała się z odbudową stada. Wszystkie stare lotniki oddał zaprzyjaźnionym hodowcom. Mając zdecydowanie więcej czasu mógł skupić się na swoim hobby. Jak to się często zdarza wśród hodowców, z którymi mieliśmy okazję i przyjemność rozmawiać, gołębniki powstały wcześniej niż nowy dom. Jak sam przyznaje, właśnie po przyjeździe do Steinhöfel miał najlepsze gołębie. Odbudowując stado pozyskiwał bardzo dobre ptaki, od czołowych hodowców Niemiec, Belgii i Holandii. W połączeniu z pracą, którą wkładał w prowadzenie hodowli, osiągnięcie sukcesów na arenie ogólnokrajowej było tylko kwestią czasu.

Do największych sukcesów Erharda Richtera zaliczyć można tytuł Mistrza Niemiec, który zdobył w 2001r. W tym samym roku w Championacie czasopisma „Die Brieftaube” zdobył on 1. miejsce w lotach dalekodystansowych. W 2005r. znów zajął 1. miejsce w Championacie czasopisma „Die Brieftaube” oraz 10. miejsce w Mistrzostwie Niemiec w klasyfikacji ogólnej oraz 11. lotnika-samca Niemiec (1. lotnik Regionu). W 2006r. znów zajął wysokie, bo 6. miejsce w Championacie czasopisma „Die Brieftaube”. Co ciekawe, o wynikach na niższych szczeblach niż ogólnokrajowy Erhard Richter za dużo nie mówił. Stwierdził, że tak dużo ich było, że przestał je odnotowywać. Od pewnego momentu liczyły się tylko najwyższe, krajowe cele. Patrząc na hodowlę: gołębniki, gołębie oraz jej prowadzenie, widać tego potwierdzenie. W hodowli na takim poziomie tylko największe cele interesują hodowcę.

(...)

 

Galeria