Uczestnik WG MISTRZÓW 2018. W locie finałowym zdobył 11 miejsce.

wyniki WG GALICJA- kliknij tutaj

Zygmunt Jaskuła.

Prawdziwy pasjonat i hodowca gołębi. W jego hodowli znajdziemy wspaniałe okazy gołębi, które odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej.

W gołębniku większość gołębi stanowią gołębie duńskie z rodu Egon Jensen oraz Hose Hansen, posiadamy również gołębie ks. Józefa Żyłki oraz Marcina Kłyska z Opola.

W sezonie lotowym 2010 rozpoczęły się moje pierwsze wygrane: zostałem drugim wicemistrzem w konkursie gołębi młodych.
W tymże okresie pogłębiałem wiedzę, rozszerzałem swoją hodowlę, sprawdzałem poszczególne techniki lotowania.
Rok 2011 był sezonem prób i błędów, natomiast po nieudanym roku w 2012 zostałem mistrzem sekcji w lotach gołębi młodych, 1-szym wicemistrzem w Oddziele Płoty w lotach gołębi młodych oraz 2-gim wice mistrzem oddziału w lotach gołębi młodych z 40stu.
W 2013 roku nareszcie zdobyłem upragnioną nagrodę w lotach gołębi starych zostałem 2gim wicemistrzem sekcji oraz Oddziele,
a moje gołębie młode potwierdziły swoją siłę i zostałem 1szym wicemistrzem w sekcji.
W sezonie lotowym 2014 przeszedłem na metodę wdowieństwa co w początkowej fazie rozwoju było czasem moich niepowodzeń dlatego zdecydowałem się przerwać loty w oddziele, połączyłem moje gołębie w pary.
Po rozmowie z kolegą postanowiliśmy sprawdzić nasze gołębie w lotach dalekodystansowych organizowanych przez klub PKLD Grand Distance.
W tych międzynarodowych lotach wystartowała moja drużyna składająca się z czterech gołębi. Z lotu Paryż/Andrezel moja samica zameldowała się w moim gołębniku jako pierwsza w Polsce, reszta drużyny także wróciła do gołębnika. Dwa tygodnie później moja drużyna gołębi spróbowała swoich sił w locie z Londynu, w tym locie mój samiec przyleciał jako drugi gołąb do Polski zyskując tym samym 3cie miejsce w Polsce. Chciałbym wspomnieć że w tym roku również zostałem 1-szym wicemistrzem gołębi młodych.


Dane kontaktowe:

http://golebie-jaskula.eu

Tel.: 697 878 156
Tel.: 601 167 600

E-mail: info@golebie-jaskula.eu
Adres: 72-306 Ościęcin 7