Jakie pH powinna mieć zakwaszona woda dla gołębi?

Gdy do przewodu trawiennego gołębia trafia woda o niskim pH (kwaśnym), tworzy się tam środowisko, którego nie lubi zdecydowana większość chorobotwórczych mikroorganizmów. Te dobre z kolei (np. bakterie kwasu mlekowego, tzw. Lactobacillusy) lubią niskie pH.
W ten sposób utrudniamy rozwój złych bakterii a pomagamy dobrym. To sprawia, że gołąb jest mniej podatny na rozwój infekcji na poziomie układu pokarmowego, jamy dziobowej, wola. Dodatkowo, niektóre kwasy mają specyficzne właściwości, np. mlekowy odżywia dobre bakterie, propionowy niszczy błony komórkowe bakterii złych itd.
Lekko kwaśne pH wody pobudza procesy trawienne gołębi. Stymuluje wydzielanie soków trawiennych, pobudza apetyt.

Zakwaszacze dobrze jest także podawać, jako czynnik wspierający działanie takich środków, jak probiotyki (zasiedlacze) i zioła na układ trawienny. W jednym i drugim przypadku udowodniono, ze niskie pH potęguje działanie tych środków. W przypadku zasiedlaczy, bo to są właśnie te dobre bakterie lubiące kwaśnie środowisko. W przypadku ziół (np. oregano) jest to mechanizm wzajemnego potęgowania efektu. Zioła takie podane z zakwaszaczem zawsze lepiej zadziałają niż podane same. Warunek tylko jeden - taki mix nie może długo stać. 24h to absolutne maksimum. Przy dłuższym kontakcie kwas "zje" składniki ziół i po zabawie.
Zakwaszanie bardzo pomaga w takich sytuacjach, jak zmiana karmy (wtedy łatwo o zaburzenia trawienia, a zakwaszacz to ogranicza). Zmianę karmy powinno się przeprowadzać stopniowo, przez 3-6 dni zwiększając % udział nowej karmy. Ma to szczególne znaczenie przy mocnych zmianach, np. z żywienia zimowego na rozpłodowe lub przy zmianie producenta karmy. Przez cały czas dajemy do wody zakwaszacz.
Zakwaszać warto też po leczeniu antybiotykami. I tu znowu chodzi o to, że w ten sposób robimy warunki do odnowy dobrej flory bakteryjnej, którą zniszczyło przy okazji zabijania złych bakterii antybiotykiem (po leczeniu najlepiej razem z probiotykiem). Wtedy podajemy przez minimum 3 dni.
  Zakwaszanie jest też sposobem na poradzenie sobie z lekkim rozluźnieniem odchodów, niestrawnością. Nie zawsze trzeba od razu leczyć.

JAKIE pH POWINNA MIEĆ WODA Z ZAKWASZACZEM ?
- pH profilaktyczne (gdy nic się nie dzieje złego) - 5,5
- pH przy luźnych odchodach, w celu pobudzenia trawienia - 4,5


Dzięki naszemu miernikowi zawsze będziesz wiedział jaką dawkę zakwaszacza należy dolać do wody aby uzyskać  odpowiednie pH wody.

Urządzenie znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach m.in. akwarystyce, w warunkach labolatoryjnych, zbiornikach otwartych i wszędzie tam gdzie potrzebny jest pomiar odczynnika pH.

Charakteryzuje się dokładnością do 0,1 części pH.

Aby skalibrować nie potrzeba żadnych śrubokrętów regulacyjnych, wystarczy nacisnąć przycisk CAS 3 sekundy, aby zakończyć kalibrację.

ATC automatycznie uwzględnia zmiany temperatury.

Miernik posiada duży LCD który ułatwia odczyt wyniku pomiarów.

Specyfikacja: